Okunmalı Tasarım

İlişkilerin En Tatlı Noktalarını Anlatan Karikatürler

Yabancıların sürekli kullandığı bir kavram var: BFGFS yani Boyfriend Girlfriend Syndrome. Sürekli olarak sevgilisiyle vakit geçiren, en çok bundan keyif alan ve diğer arkadaşları ile geçirecek zaman bulamayanlara diyorlar. Sendrom demek ne kadar doğru bilemiyorum. Kişiden kişiye göre değişeceğinden ve her ilişkinin yaşantısı farklı olduğundan genellemek doğru olmasa gerek. Eğer sürekli sevgili değiştiriyor ve her ayrılmada en yakın arkadaşına koşup dertleşiliyor ve yeni biri hayatına girince tamamen ona odaklanılıyorsa bu durum pek sağlıklı olmayabilir. Ayrıca arkadaşlara, dostlara da ayıptır. 🙂

Tabii bunun bir de sevgilinin sizin gerçek dostunuz en eğlendiğiniz arkadaşınız olduğu durumlar var. İşte o zaman bence dünyanın en şanslı insanı olur insan. Çünkü özellikle ülkemizde çiftler çok da ortak noktaları olmadan, birbirlerini pek de tanımadan başlıyorlar ilişkiye. Birbirlerinin ortak zevklerini anlamıyor, ya da ortak noktaları hiç olmuyor. Yaşanan çoğu ilişkide beraber geçirilen süre sinemaya gitmekten ya da bir tur firması ile bir yerlere gitmekten başka bir yere varamıyor. Zamanla bunları da yapmaktan sıkılınca özlerine dönmek istiyorlar, sevdikleri şeyleri yapmak istiyorlar ya da sevdikleri insanla bunları paylaşmak istiyorlar ama o da olmuyor. Onca zaman sonra bu da nereden çıktı daha önce bunları yapmak istemezdin deniyor. İşte bunlar hep birbirini tanımamaktan oluyor sevgili okur :)Ama ortak zevkleri, hobileri olan çiftler bir ömür boyu en iyi arkadaş, yoldaş oluyorlar birbirlerine. Çoğu evli insanın belki de hiç yaşayamadığı kadar güzel şey yaşıyorlar. Tabii herkesin çevresine böyle biri çıkmayabiliyor biraz da şans meselesi gerçekten. Neyse ilişki durumlarına çok da girmeye hevesli değilim oldum olası aşk hikayeleri, ilişkilerin sıkıntıları gibi konular beni darlamıştır. Bunların üzerine çok düşünmeden yalnızca gerçekten keyif aldığın insan ile yanyana her ne yapıyorsan onu yapmak gerektiğini düşünen biri oldum her zaman.

Bu BFGFS dediğimiz kavramı çizimleriyle ele alan Patabot’un çok tatlı bir mizah anlayışı var. Aslında bunlar güzel bir ilişki yaşayan herkesin yaşadıklarını anlatıyor. Ayrıca ilişkilerin herkes tarafından görülmeyen bilinmeyen o küçük ama en güzel detaylarını hatırlatıyor bize. Belki de bu doğallığından sebep,  karikatürleri de güzel ve eğlenceli . İlişkilerle ilgili yaptığı bu çizimlerinin ana odak noktasında üç kişi var: Pat (yani kendisi), şimdi artık eşi olan Ray ve köpekleri Fifi.  Tumblr hesabından bakıp seçtiklerimi sizinle paylaşmak istedim. Sayfasını ziyaret etmek isteyenler için buraya bfgfs.tumblr.com tıklayabilir. Sevgiyle kalın!

You Might Also Like

Daha önce yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Bir yorum yazın: