Genel Okunmalı

İçe Dönük Yaşamaktan Keyif Almak

GemmaCorrell7

Arkadaş canlısı biri olsanız da en çok kendinizle vakit geçirmekten mi hoşlanıyorsunuz?

Arkadaşlarınıza sevseniz de uzun sohbetlere gelemiyor musunuz?

Çok fazla düşünüyor çok fazla mı hissediyorsunuz?

O zaman sizin gibi içe dönük bir insan olarak Gemma Correll hissetiklerinize tercüman olabilir. Çizimlerini ve anlatma tarzını öyle çok sevdim ki sizlerle paylaşmak istedim. Gemma yaptığı çizimlerle çok güzel bir noktaya parmak basıyor. İçe dönük olmak, yeri gelince insanlardan ve sevdiklerinizden kaçmak ve bundan keyif almak. (@gemmacorrell)

GemmaCorrell

Kendime baktığımda  ise, gezmeyi , arkadaşlarımla da vakit geçirmeyi seven biri olarak aslında en çok keyif aldığım şey içe dönük olarak yaşamak olduğunu görüyorum. Az insan, bolca oyun, güzel kitaplar ve kaliteli bir kahve çoğu zaman bana pek çok arkadaşımdan daha çok keyif veriyor. Aman onu da göreyim, şuna ayıp olmasın, burayı ben de görmeliyim demeden düşünmeden ne istiyorsan onu yaparak yaşamak gerçek özgürlük. Eskiden ayıp olmasın diye özenle arkadaşlarımı doğum günlerinde arardım fakat daha sonra sadece çok az insanı aramam gerektiğini anladım. Eskiden insanların dertlerini daha çok dinlerdim ama dinledikçe gördüm ki bana hiçbir yararı olmamakla beraber tam tersi negatif etkisi oluyor. Onu da bir güzel azalttım. Eskiden insanlara hayır demekte zorlanırken şimdi çoğu şeye hayır diyorum. Gerçekten istiyor muyum ya da bu sevdiğim bir insanı gerçekten mutlu edecek bir şey mi ona bakıyorum.

GemmaCorrell5

GemmaCorrell3

GemmaCorrell8

Zamanı etkili kullanabilmenin bizim için sağlık kadar önemli olduğunu bilmemize rağmen her zaman üzerine düşünmeye dahi üşendiğimiz bir şey. Ve zamanı etkin kullanamıyorsak aslında hayatta yapmak istediğimiz birçok şeyi ıskalıyoruz. Sonrasında da hayallerimizin şanstan, şartlardan dolayı olmadığını söyleyip duruyoruz ama temelde bunun kendimize ayırdığımız zamanın azlığından dolayı olduğunu unutuyoruz.

GemmaCorrell11

GemmaCorrell11.jpg

GemmaCorrell6

O yüzden dışa dönük olmak, sevdiklerimizle vakit geçirmek çok güzel ama içe dönük olmamız gereken zamanlar da olmalı. İçe dönük bir insan iseniz de bundan keyif almanın asla çekinilecek bir şey olmadığını bilmelisiniz. Dışarıda cıvıl cıvıl bir hava varken siz evde kitap okumak istiyorsanız bunun normal olduğunu bilin. Hiçbir şeyi herkesin yaptığı şekilde yapmak zorunda değilsiniz. Mutsuzsanız mutlu  gözükmeye de çalışmayın.  Canınız ne zaman istiyorsa o zaman! 😉 

You Might Also Like

Daha önce yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Bir yorum yazın: