İzlenmeli Kitaplar Okunmalı

Ünlü Sapiens Kitabının Filmi Geliyor

İsrailli profesör Yuval Noah Harari’nin Hayvanlardan Tanrılara Sapiens (Sapiens: A Brief History of Humankind) kitabı çıktığında popüler olmuş, otuzdan fazla dile çevrilmiş, 8 milyondan fazla kopya satmıştı. İnsanlığın serüvenini bu zamana kadar anlatan yüzlerce kitap olmasına rağmen onun başarısının sırrı, yazarın anlatış biçimi, bakış açısı ve okuru geleceğe dair düşünmeye zorlayan yapısında saklı. Alien, Blade Runner gibi filmler ile gönüllerde kalıcı bir yer edinen Ridley Scott ve Amy, Senna gibi yaptığı belgesellerle ödüller toplayan Asif Kapadia bir araya gelerek meşhur kitabı bir filme dönüştürecekler.

Bildiğimiz tarihin çok daha öncelerine izler bırakmış canlılardan günümüze kadar uzanan bir zaman dilimini barındıran kitabın nasıl işleneceği ise bir merak konusu.  Zaten kitabın yazarı da yaptığı bu yorum ile bizleri daha da meraklandırıyor.

 “Bilim, kurgu, tarih, drama ve dehayı, türümüzün inanılmaz yolculuğunu hayata geçirmek için bir araya getirmeyi umuyoruz. Homo Sapiens yolculuğuna önemsiz bir hayvan olarak başladı ama şimdi bir tanrı olma eşiğinde.

İşin içinde Ridley Scott var ise tamamdır diyor, heyecanla gelecek serüveni bekliyoruz.

You Might Also Like

Daha önce yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Bir yorum yazın: