Filmler Genel İzlenmeli

Merakla Beklediğim Kasım Ayı Dizi-Film-Oyun Listesi

Bu yaz nasıl geçtiğini anlamadan hemencecik bitti. Her mevsimi seven ama en çok sonbahar-kış aylarını seven ben için ise yılın en keyifli anları da beraberinde geldi. Özellikle Kasım ayında merakla beklediğim birçok dizi, film ve oyunu düşününce şu an bu yazıları yazarken bile ayrı bir keyifleniyorum. Belki de şu an en büyük sorun bu kadar güzel şeye nasıl zaman ayırabileceğim 🙂 Bu listeyi oluşturmak istedim çünkü benimle benzer zevklere sahip olan insanlara bir hatırlatma listesi olabileceğini düşündüm.  Eğer fırsat bulabilirsem bu listelere devam edebilirim. Her şey sizlerden gelecek olumlu dönüşlere göre şekillenecek :)) O zaman başlayalım. Öncelikle merakla beklediğim filmlere yer veriyorum.

Sweet Virginia

The Walking Dead’den aşina olduğumuz Jon Bernthal için 2017 baya verimli geçmişe benziyor. Bernthal’ın adını bu zamana kadar hiç bilmezdim fakat artık hep akıllarımızda kalacakmış gibi geliyor. Zaten Punisher dizisini merakla bekliyorken bir de gerilim filmi ile bizlerle olacak. Sweet Virginia’nın konusu da ilgi çekici. Alaska’da yaşadığı yerde eski bir rodeocu şimdi ise bir otel işletmecisi olan Sam’in yaşadığı kasabada 3 cinayet vakası patlak verir. Sam de o sıralarda oteline yerleşmiş olan Elwood’tan şüphelenir ve onu daha yakından tanıyarak şüphelerine son vermek için arkadaşlık kurmaya çalışır. O noktadan sonra da hayatı değişir. Bakalım 17 Kasım’dan sonra izleyip göreceğiz.

Justice League

Batman vs. Superman filmi sonrasını ele alan Justice League filmi DC Comics’in kahramanlarının en parıltılı gözüktüğü film olacak gibi duruyor. Cyborg, Flash, Wonder Woman, Aquaman ve Batman’in olacağı filmde Superman olacak mı çok merak ediyorum, umarım olur. 17 Kasım’da bizlerle olacak ve biz de sinemada olacağız 🙂

Thor Ragnarok

Her ne kadar 27 Ekim’de vizyona girecek olsa da yine de buraya koymak istedim. Neredeyse Kasım sayılır. Aslında benim şahsi görüşüme göre Thor çok daha düzgün ve güzel bir şekilde ele alınmalıydı ve Thor serisinde yer alan birçok diyalog ve karakterlerin ele alınışı bana çok saçma geliyor. Buna rağmen yine de Thor tabii ki Thor olduğundan ve benim için önemli bir mitolojik karakter olduğundan izleyeceğim. Bir türlü anlayamadığım şey çizgiromanlarındaki havayı mı yakalamak istediklerinden bilmiyorum hep  her şey rengarenk. Ragnarok yani iskandinavların kıyamet diye adlandırdıkları kavramdan bahsediyoruz ama filmin afişi bile sanırsınız Guardians of the galaxy afişi. Ayrıca Hela kostümü de duruşu da çok daha korkutucu olmalıydı. Çünkü ölüm = Hela. Sanırım Hela’yı en güzel yansıtan tek çalışma bana göre Hellblade oyunudur. Neyse sonuç olarak benim kendi yakınmalarıma rağmen bu film de izlenecek. 🙂

Dizilere de şöyle bir göz gezdirirsek;

Vikings 5. Sezon

Benim için ayrı bir yeri olan Vikinglerin 5.sezonu  resmen bangır bangır geliyor. Dördüncü sezon bittiğinde nasıl geçecek bunca zaman diye düşünürken anlamadan yaz bitti, Kasım ayı geldi çattı. History’nin bizlere yaşattığı viking şöleni bu sezon tam 20 bölüm ile devam edeceği  söyleniyor. Bana baya bir uzun geldi umarım böyle bir bilgiden sonra 10 bölüm çıkmaz. Hoş çıksa bile olsun ben her bölümü keyifle izleyeceğimi biliyorum. Bir diğer güzel bilgi de beşinci sezonun ilk bölümünün 2 saat süreceği yönünde. O zaman bu ne demek oluyor, mısırlar cipsler çıkıyor, koltuk en rahat formuna alınıyor 😀  Biz bekleye dururken bize küçük teaser’larla sürprizler yapmayı da unutmayan History’den seçtiklerim de aşağıda^^ A bu arada yazmayı unutmuştum diziyi 29 Kasım’dan itibaren izleyebileceğiz!

Punisher

Harika Metallica One şarkısı soundtrack’i ile karşımıza çıkan Netflix ve Marvel ortaklaşa yapımı Punisher, Kasım ayının en çok beklenen dizilerinden biri benim için. Yine Jon Bernthal bizlerle olacak. Hot Toys’tan çıkan figürü de çok güzel duruyor, kırk yıl düşünsem Bernthal’in yüzünün olacağı bir figür almak ister miyim aklıma gelmezdi. Bakalım dizi güzelse alınacak listesine eklenebilir 🙂 Şu an için Kasım ayında hangi tarihte yayına gireceği belli değil. Kesin Kasım ayının üçüncü haftası olacak. Bir Vikings bir Punisher izler dururuz artık :))

Godzilla: Monster Planet

Sanırım bu zamana kadar meşhur Godzilla hakkında onlarca film dizi çevrilmiştir. Bunlardan sonuncusu da onu yaratan firma Toho’dan yine anime dizi olarak bizlerin karşısında olacak. Kesin izleyeceğim çünkü fragman’ı oldukça iyi duruyor. Godzilla’nın günümüzden 20.000 yıl sonra geçen hikayesinde Godzilla ve Kaiju arasında geçen mücadeleleri anime dizi olarak izlemek oldukça keyif verecek.

İzlemek isteyenler için fragmanı da burada:

Godless

Yalnızca altı bölümcük bizlerle olacağı söylenen yepyeni bir western dizisi 22 Kasım’da geliyor. 1884 yılının vahşi batısında geçen dizide, dehşet saçan kanun kaçağı Frank Griffin’in daha sonradan düşmanı olan eski ortağı ve oğlu gibi gördüğü Roy Goode’un peşine düşüşünü izleyeceğiz. Bu insan avı sırasında tüm Batı’ya korku salmayı başarmış olan Frank Griffin’in yolu beklenmedik bir kasabaya düşecek.

Gelelim oyunlara şu an Playstation Store’da harika halloween İndirimleri devam ediyor. İndirimler sayesinde erkek arkadaşımla oyunları çok daha ucuza elde etme şansını bulduk. Resident Evil 7, Soma ve Evil Within aldık. Tabii Kasım ayında gelecek oyunlar onlardan çok daha tuzlu olacak ama yapacak bir şey yok oyunlar, kitaplar ve filmler gibi en eğlenceli parçalarından biri. Kasım ayında almak istediğim oyunlar ise sadece 2 tane. Sadece iki tane çünkü onlarca oyuna bedeller. Zaten özellikle Star Wars’ın oyun trailer’larını izledikçe heyecanlanıp duruyoruz, daha fazla eziyete gerek yok hemen gelsinler 🙂

Call of Duty WWII

Geçtiğimiz ay open betasını oynadığımız oyunda Airborne seçerek büyük keyif almıştım. Zaten ikinci Dünya savaşı, hem belgesellerde, hem de filmlerde her zaman ilgimi çeken bir konu olmuştur. Oyundaki atmosfer, haritalar ve silahlar gerçekten güzel. Sadece umarım hile olayı alıp başını gitmez biz de İkinci Dünya Savaşı atmosferini keyifle yaşarız. Takipçileri benim gibi zaten biliyordur ama yine de belirteyim oyun 3 Kasım’da geliyor.

Star Wars Battlefront II

Tüm Star Wars fanlarının heyecanla, azimle tek bir yürek olarak beklediği oyun en sonunda geliyor. 17 Kasım’dan sonra rahatsız edilmek istemiyor yalnızca Emperor’un ölümünden sonra neler yapacağımıza odaklanmak istiyoruz. Oyunun geçtiğimiz günlerde hikaye tabanlı modunun ikinci fragmanı da yayınlanmıştı. Burada İmparatorluk Komutanı Iden Versio, imparatorun son emrini yerine getirmeye yani isyanı bitirmeye çalıştığını görüyoruz. İkinci fragman sonu Iden Verso hakkında benim kafamda bir takım soru işaretleri bıraktı ama hadi bakalım göreceğiz.

You Might Also Like

Daha önce yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Bir yorum yazın: